Hakkımızda

Hakkımızda

98'den beri...

İnşaat sektörünün gereksinim duyduğu kaliteli zemin ve cephe kaplama malzemelerini ve şantiye koşullarında üretimi mümkün olmayan PREKAST yapı elemanlarını, en kaliteli ve en ekonomik biçimde üretmek amacı ile 1998 yılı sonunda kurulmuştur.

İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde kendine ait arazisi üzerinde inşaatını kısa sürede tamamlayan firma, Şubat 99’da PREKAST, Mayıs 99’da Terrazo Karo Plak adını verdiği tek katlı suni mermer plak üretimine başlamıştır.

Firma Terrazo Karo Plak üretimi ile dünyada daha yeni tanınmaya başlayan bir teknolojiyi Türkiye’ye getirmiş, 800 ton baskı altında vakumla su/çimento oranı optimize edilen gerçek tek katlı suni mermer plak Avrupa ve Dünya inşaat sektörü ile aynı anda Türk tüketicisinin hizmetine sunmuştur.Yapı sektörünün olmazsa olmaz gereksinimine çağdaş estetik, kaliteli ve ekonomik bir çözüm üretmenin gururuyla sizleri selamlıyoruz.

Alt yapısında yarım asırlık tecrübe ve istikrarın sembolü kırma tesisi; mühendis formasyonlu yönetici kadroları ve dünyanın yeni tanıştığı tek katlı suni mermer teknolojisi ile TOPAZ, inşaat sektörüne yepyeni bir ufuk açıyor.TOPAZ; çok fonksiyonlu bu yeni ürünüyle varolan klasik karo üreticilerine rakip olmayı değil, tamamıyla farklı bir ürünü sunmayı hedeflemektedir.

Topaz Taşı

Topaz taşı, özellikle mücevher yapımında kullanılan bir taş olup, doğallığı ve ışıltısıyla göz kamaştıran bir taştır. Genellikle; renksiz, beyaz, gri, donuk mavi, sarımsı kahverengi, sarı ve kırmızı renklerde olurlar. Topazlar arasında en değerli olanlar; sarı ve turuncu topazlardır. Topaz , florlu alüminyum silikat Al2SiO4(OH,F)2 yapısında, kıymetli taş özelliğine sahip silikat mineralidir. Topaz Taşı,Şifalı Taşlar” arasında turuncu renk skalasında yer alır.Pozitif düşünce üzerine çok etkili bir taştır.Mutluluk, kendine güven, stres azaltıcı, depresyon üzerinde etkili bir taştır. Geçmişten günümüze şans taşı olarak bilinir.Topaz Taşı, mutluluk, neşe ve hoşnutluk duygusu verir. Muhteşem ve doğal parlak ışığıyla göz kamaştıran bu harika taşın en değerli rengi turuncudur. Bunun yanında renksiz ve değişik renk gruplarına ayrılır. Sarı ve turuncu yakut en değerlileri arasındadır. Topaz kristalleri genellikle dörtgen şekillerde olur. Elmasla aynı ağırla sahip ender taşlardandır. Topaz taşı, manevi anlamda bolluk ve bereketi çağrıştırır. Bu nedenle Bereket taşı olarak da anılır.

İhtiyaçlara Özel Üretim

Topaz prekast olarak her zaman üretimi müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda tutuyoruz.

Yüksek Kalite İlkemiz

Kalite sertifikalarımız ve projelerimizdeki kalite standardı ilkemiz ile hizmetinizdeyiz.

Sizin İçin En İyi Çözümü Sunuyoruz

Proje bazlı hizmetlerimiz ile ihtiyaçlarınıza çözüm ortaklığı sunuyoruz.